Czy wiedziałeś, że...

Alpaki nie niszczą pastwisk ze względu na miękkie poduszki spodniej strony kopyt.

Alpaki wyglądają jak misie przytulanki, ale ich wzór zachowań dość mocno rozmija się z pluszowym wyglądem. Najczęściej pierwszą, naturalną i prawidłową reakcją jest nieśmiałość wobec ludzi i obawa przed dotykiem. Należy natomiast pamiętać, że alpaki nie są niebezpieczne. Po właściwym ułożeniu niektóre alpaki przyjmują dotyk ze spokojem. Kontakt z nimi powoduje zmniejszenie lęków i stresów. Głaskanie i przytulanie alpak pomaga się rozluźnić oraz poprawić samopoczucie.

ADOPTUJ ALPAKĘ

Na terenie Fundacji mieszkają 4 alpaki: Heweliusz, Miodek, Hektor i Loczek. Alpaki są zwierzętami stadnymi. Więź łącząca alpaki z resztą stada jest tak silna, że wychowywane oddzielnie osobniki bardzo szybko podupadają na zdrowiu i wykazują oznaki zaburzeń emocjonalnych. Zaadoptuj alpakę, aby sprawić naszym chłopakom nowe koleżanki i kolegów.
Przyjmujemy również wpłaty w naszym biurze.
adoptuj-alpakę-fundacją-pociechom-pomagaj

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat fascynującego życia tych ssaków oraz możliwości pomocy i adopcji większej ilości alpak – skontaktuj się z nami.

Zapisz się do naszego Newslettera

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach, imprezach organizowanych przez naszą Fundację i innych ciekawych informacjach.
Skip to content