+48 537 24 26 28
+48 530 90 80 90
+48 22 870 28 28

wydarzenia@pociechom.org.pl

Wybrzeże Puckie 2, Warszawa

Przejażdżka na kucyku w Warszawie!

Zabierz swoje dziecko do Stajni Pociechom znajdującej się w zielonym sercu Warszawy nad Wisłą, w otoczeniu drzew i łąk kwietnych!

Natura

Na terenie, gdzie znajduje się nasza stajnia są liczne drzewa, niekoszone łąki kwietne i ptasie gniazda. Jest to absolutnie unikatowy teren w Warszawie.

Zwierzęta

W stajni znajduje się 19 koni, 6 alpak, 5 uli i liczne budki dla ptaków. Oprócz przejażdżki na kucyku możesz również pójść pogłaskać alpakę lub skorzystać z jazdy konnej.

Lokalizacja

Stajnia Pociechom znajduje się w sercu Warszawy nad Wisłą, obok miejskiego zoo. Możesz do nas łatwo dojechać autobusem, tramwajem, SKM-ką lub samochodem.

Super miejsce dla dzieci!

Tomasz Michalski

Tata

Przemiłe miejsce, świetna obsługa, wszyscy nastawieni bardzo pozytywnie do odwiedzających. Bardzo polecam to miejsce!

Anna Czuchan-Czaplińska

Mama

Byłam na urodzinach, zaproszony był wnuczek. Profesjonalna obsługa, miła. Wspaniałe konie!

Barbara Wierzbicka

Babcia

Moja córka uwielbia tu przyjeżdżać.

Lukas R.

Tata

Zorganizowanych wydarzeń
0
Koni w stajni
0
Lat doświadczenia
0
Ponad m² zielonych terenów
0

Stajnia Pociechom w Warszawie

Jesteśmy jedną z najbardziej doświadczonych stajni hipoterapeutycznych w Polsce. Pomogliśmy już tysiącom dzieci w ich rozwoju. Zwierzęta, a w szczególności konie i alpaki, mają trudną do opisania moc, która wpływa uspakajająco na dzieci. Głównym trzonem naszej działalności jest hipoterapia, jednak w naszej stajni możesz również nauczyć się jeździć na koniu, zorganizować urodziny lub imprezę firmową.

Często zadawane pytania

Krótka przejażdżka trwa od 7 do 10 minut, a długa od 15 do 20 minut. Wszystko zależy od prędkości, z jaką koń będzie się poruszał, czasem idzie żwawiej, a czasem wolniej, dlatego nie da się precyzyjnie określić czasu spaceru, ale zazwyczaj trwa on dłużej, niż krócej 😉

Fundacja umożliwia bezpłatne wypożyczenie toczka na czas przejazdu i zaleca jego zakładanie. Można również skorzystać z własnego kasku (np. rowerowego) z bezpiecznym zapięciem. Ostateczna decyzja należy do opiekuna prawnego dziecka.
Najwygodniejszym ubraniem będą długie spodnie lub leginsy ponieważ siodło/czaprak mogą powodować otarcia nóg.

Koń jest przez cały czas trwania przejażdżki prowadzony przez osobę z Fundacji. Jeżeli dziecko nie czuje się pewnie siedząc na koniu, prosimy o asekurację dziecka przez rodzica (trzymanie ręką za biodra) podczas spaceru.

Zalecany wiek dziecka to od 2-3 roku życia do 7-8 lat. Starsze i większe dzieci zapraszamy na lekcje jazdy konnej. 🙂

Niestety nie ma możliwości wyboru konia do przejażdżki. pracownicy fundacji decydują o wyborze koni, które danego dnia będą brały udział w przejażdżkach, a które będą odpoczywały lub brały udział w lekcjach jazdy.

Tak, Fundacja umożliwia karmienie koni marchewkami będącymi na stanie w stajni. Jest to podyktowane względami zdrowotnymi i pewnością, co do źródła pochodzenia żywności. Marchewki dostępne w Fundacji są sprzedawane tylko w wyznaczonych przez opiekuna konia godzinach, przecież nie możemy utuczyć naszych koników 🙂

Podobnie, jak w kwestii koni. Można nakarmić alpaki marchewkami dostępnymi w stajni, dzięki temu mamy pewność, co do ich źródła pochodzenia i stanu.

Cennik

Oferta dotyczy wydarzeń indywidualnych. W przypadku chęci umówienia więcej niż 5 osób skontaktuj się z nami przez ten formularz 🙂

Krótka przejażdżka na kucyku

35
  • Przejażdżka trwa 7-10 min!
  • A później wycieczka do zagrody z alpakami i głaskanie tych puchatych kulek! 🙂

Głaskanie alpaki

35
  • Wycieczka do zagrody z alpakami i głaskanie tych puchatych kulek! 🙂
  • Przejażdżka na kucyku

Długa przejażdżka na kucyku

60 50
  • Przejażdżka trwa 15-20 min!
  • A później wycieczka do zagrody z alpakami i głaskanie tych puchatych kulek! 🙂

Długa przejażdżka na kucyku + głaskanie alpaki

95 70
  • Przejażdżka trwa 15-20 min!
  • A później wycieczka do zagrody z alpakami i głaskanie tych puchatych kulek! 🙂

Możesz u nas zarezerwować termin wysyłając formularz lub kontaktując się mailowo/telefonicznie.

Zapraszamy również po prostu do stajni bez wcześniejszego umówienia w godzinach 10:00-18:00, jednak może się okazać, że akurat ktoś jest na koniku, w takiej sytuacji będziecie musieli chwilę zaczekać na terenie naszej stajni. Do zobaczenia!

Uwaga – koniki między 13:00 a 14:00 jedzą obiad i może być problem z ich dostępnością 🙂

(+48) 530 90 80 90

m.kolodziej@pociechom.org.pl

Skip to content