+48 537 24 26 28
+48 530 90 80 90
+48 22 870 28 28

wydarzenia@pociechom.org.pl

Wybrzeże Puckie 2, Warszawa

Fundacja Pociechom

Fundacja Pociechom działa od 1997 r. Jesteśmy największym ośrodkiem hipoterapeutycznym w Warszawie. W naszej stajnie jest blisko 20 koni. W 2018 r. dołączyły do nich alpaki, a następnie pszczoły i psy.

Prężnie rozwijamy Fundację, aktywnie pomagając i działając na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami. Od początku naszych działań, zrealizowaliśmy liczne projekty rehabilitacyjne, pomagając niezliczonej ilości dzieci.

Systematycznie gościmy w naszym ośrodku grupy szkolne i przedszkolne, podczas warsztatów edukacyjnych związanych ze światem przyrody, w szczególności:  końmi, alpakami, pszczołami i ochroną środowiska.

Organizujemy rehabilitację dla dzieci i młodzieży cierpiących na wrodzone i pourazowe wady narządów ruchu, narządów wewnętrznych i choroby psychiczne.

Pomagamy nie tylko w procesie rehabilitacji, ale angażujemy się w finansowanie i organizowanie zakupu leków i sprzętu potrzebnego w rehabilitacji.

Prowadzona przez nas rehabilitacja jest całkowicie bezpłatna i dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic.

Prowadzimy również rehabilitację metodą Integracji Sensorycznej, zajęcia logopedyczne, terapię biofeedback, terapię Metodą Dobrego Startu, terapię ręki, terapię psychologiczną, trening funkcjonowania codziennego, warsztaty młodego odkrywcy przyrody.

Zespół

Paweł Kołodziej

koordynator biura Fundacji Pociechom

Hipoterapeuta, alpakoteraputa, koordynator projektów rehabilitacyjnych. Absolwent prawa i Politologii, kierownik wypoczynku dzieci i młodzieży, instruktor żeglarstwa PZŻ. Zainteresowania: żeglarstwo morskie i śródlądowe, marynistyka, zwierzęta, animaloterapia, psy, fotografia.

Michał Kołodziej

Event manager, pracownik biura Fundacji Pociechom

Hipoterapeuta, dogoterapeuta, koordynator wydarzeń oraz imprez odbywających się w Stajni Pociecha. Absolwent Zarządzania Projektami Społecznymi i Politologii. W branży turystycznej oraz eventowej od 2016 roku. Z zamiłowania żeglarz, motorowodniak, narciarz, instruktor żeglarstwa PZŻ oraz kierownik wypoczynku dzieci i młodzież. Interesują mnie również podróże oraz motoryzacja.

Aleksandra Borowska

Alpakoterapeutka, pracownik biura

Absolwentka ekonomii, studentka psychologii. Zainteresowania: żeglarstwo morskie i śródlądowe, psychologia dzieci i młodzieży, behawiorystka zwierząt, zastosowanie terapii z udziałem zwierząt w praktyce psychiatrycznej.

Magdalena Grynka

Instruktorka hipoterapii

Z wykształcenia jestem mgr Pedagogiki. Zrobiłam szkolenia w zakresie pracy z dziećmi z: autyzmu dziecięcego, mutyzmu, integracji sensorycznej. W zakresie pracy z końmi jestem po kursach: psychologia i trening behawioralny koni, opiekun koni, emocje w pracy z końmi. Z dziećmi pracuję od 20 lat, z końmi od 4, konno jeździłam od 8 roku życia . Hobbystycznie jestem mamą trójki chłopców i uwielbiam wszelkie artystyczne prace ręczne. Często można zobaczyć w stajni u pracowników czapki spod mojej ręki.

Dokumenty

Skip to content