+48 537 24 26 28
+48 530 90 80 90
+48 22 870 28 28

wydarzenia@pociechom.org.pl

Wybrzeże Puckie 2, Warszawa

Czy wiedziałeś, że...

To właśnie pszczołom zawdzięczamy 1/3 produkcji całej żywności?

Aż 75% roślin na świecie jest zapylanych przez pszczoły!

Dzięki nim możemy cieszyć się smakiem jabłek, gruszek lub malin. Kolorowe łąki to też ich zasługa! I najważniejsze – smak, zapach i nieocenione zalety miodu, które produkują z wielkim zapałem i zaangażowaniem. Bez ich obecności nasza dieta stanie się uboga, a co za tym idzie pogorszy się stan naszego zdrowia.

adoptuj-pszczole-fundacja-pociechom

Jesteśmy w trakcie projektowania API CENTRUM, które ma wzmacniać i rozpowszechniać zdrowotne właściwości tych wspaniałych owadów!

Czy wiedziałeś, że...

Ul służy całej rodzinie pszczelej do życia i rozwoju?

Co robią pszczoły w ulu?
Przede wszystkim są bardzo zdyscyplinowane. Rój składa się z robotnic, trutni i tej najważniejszej – królowej matki. W ulu panuje hierarchia i zasady. Robotnice zbierają pyłek, trutnie mają za zadanie zapłodnić królową. Są również strażniczki broniące wejścia do ula intruzom, są też takie, które karmią larwy.

Pszczoły są w stanie polecieć nawet kilometr by znaleźć pokarm. Uwielbiają kwiaty kwitnących ziół, kwiaty polne,
lawendę, róże, dalie. Zimą pszczoły zapadają w stan hibernacji. Cały czas dbają o to by temperatura ich ciał była utrzymywana powyżej 8 stopni Celsjusza. Żeby to osiągnąć machają skrzydłami – w ten sposób utrzymują temperaturę 20 stopni. W okresie zimowym pszczelarze dokarmiają pszczoły syropem z wody i cukru. Ule odpowiednio chroni się przed opadami i wiatrem – przez cały rok bardzo istotną rolę odgrywa konserwacja pszczelich domów.

Niestety umierają po użądleniu człowieka.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat fascynującego życia tych owadów oraz możliwości pomocy i adopcji większej ilości pszczół – skontaktuj się z nami.

Zapisz się do naszego Newslettera

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach, imprezach organizowanych przez naszą Fundację i innych ciekawych informacjach.
Skip to content