fundacja-pociechom-logo-kolor

+48 537 24 26 28
+48 530 90 80 90
+48 22 870 28 28

wydarzenia@pociechom.org.pl

Wybrzeże Puckie 2, Warszawa

KIM JESTEŚMY?

Fundacja Pociechom powstała w 1997 roku z inicjatywy Prezesa zarządu, Piotra Kołodzieja. Z biegiem lat, wyspecjalizowaliśmy się w pomocy dzieciom
i młodzieży z niepełnosprawnościami, m.in. poprzez hipoterapię. W 2004 roku rozpoczęliśmy w tym celu współpracę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Aktualnie, ze środków PFRON współfinansowane są dwa projekty rehabilitacyjne, dzięki czemu możemy prowadzić całkowicie bezpłatną terapię dla naszych  beneficjentów. Od kilku lat współpracujemy również z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych, czego efektem była prowadzona przez nas, współfinansowana ze środków UE, Socjoterapeutyczna Świetlica Środowiskowa pn. „Klub Młodzieżowy Podkowa” oraz prowadzony aktualnie projekt pn. „Pomóżmy naszym Pociechom”.

Obejmujemy bezpłatnym wsparciem ponad 320 dzieci z niepełnosprawnościami, oferując im cotygodniowe zajęcia z m.in. z hipoterapii, alpakoterapii, Integracji Sensorycznej, terapii psychologicznej i wielu innych form wsparcia.

Prowadzimy w Warszawie ośrodek terapeutyczno-rekreacyjny „Stajnia Pociecha”, w którym oprócz wspominanych wyżej terapii, organizujemy różnego rodzaju aktywności. Prowadzimy naukę jazdy konnej dla dzieci i dorosłych oraz możliwość doskonalenia się dla osób bardziej zaawansowanych. Dysponujemy krytą ujeżdżalnią, dzięki czemu zajęcia prowadzimy niezależnie od pogody, przez cały rok.

Oferujemy również możliwość organizacji wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych – urodzin, spotkań integracyjnych, warsztatów edukacyjnych dla dzieci oraz eventów firmowych. 

Od 2018 roku w naszej stajni mieszkają również alpaki, będące rewelacyjnymi, puchatymi terapeutami. Można je odwiedzać, zabierać na spacery i organizować z nimi różnego rodzaju spotkania.

Fundacja angażuje się również w działania związane z ochroną pszczół. W 2018 roku powstała  w naszym ośrodku współfinansowana ze środków m.st Warszawy, Pasieka dla Pociech. Aktualnie, na Wybrzeżu Puckim, utrzymujemy małą pasiekę złożoną z 3. rodzin pszczelich.

Systematycznie gościmy w naszym ośrodku grupy szkolne i przedszkolne, podczas warsztatów edukacyjnych związanych ze światem przyrody, w szczególności:  końmi, alpakami, pszczołami i ochroną środowiska.

Pragniemy rozwijać swoje działania, aktywnie pomagając i działając na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób z niepełnosprawnościami. Od początku naszych działań, zrealizowaliśmy już kilkanaście projektów rehabilitacyjnych, pomagając niezliczonej ilości dzieci.

Możesz nam w tym pomóc, przekazując 1% swojego podatku na Fundację Pociechom, wpisując nasz numer KRS: 00000 58357 w swoim corocznym rozliczeniu
PIT-u. Pomagać możesz również przychodząc na jazdy, czy organizując u nas urodzinki bądź warsztaty dla swojego dziecka. Dochód z prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, przeznaczamy bowiem na dofinansowanie działalności statutowej, czyli bezpłatnej terapii.

fundacja pociechom wolontariusze

Zapisz się do naszego Newslettera

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach, imprezach organizowanych przez naszą Fundację i innych ciekawych informacjach.
Skip to content