PASIEKA DLA POCIECH

Pszczoły są pożyteczne, ale do tego trzeba dodać: inteligentne i pracowite. Trzeba im pomóc, by przetrwały – bez nich i my zginiemy. Chcemy rozpropagować swoją wiedzę i uczulić na ważną rolę pszczół w ekosystemie. Głównym celem utworzenia pasieki jest stworzenie miejsca przyjaznego pszczołom oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Co niezwykłe – pomimo położenia niemal w centrum miasta Fundację Pociechom otacza dzika przyroda. Rozległy, ponad czterohektarowy teren nad brzegiem Wisły, wśród drzew i łąk sąsiaduje ze Szlakiem Golędzinowskim, będącym celem wycieczek rowerowych i pieszych. Jest to doskonałe miejsce dla pszczół ponieważ mogą u nas bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm. Do naszej pasieki łatwo jest dojechać nawet komunikacją miejską. Teren jest oddalony od dużych osiedli i dlatego skrzydlaci przyjaciele nie będą uciążliwi dla mieszkańców. Pamiętajmy, że różnorodny i kolorowy świat, który nas otacza, to w dużej mierze ich zasługa.

Głównym celem naszej Pasieki dla Pociech jest edukacja przyrodnicza, ze szczególnym uwzględnieniem roli pszczół, wśród dzieci i młodzieży poprzez warsztaty w placówkach oświatowych oraz w pasiece edukacyjno – szkoleniowej na terenie Fundacji Pociechom. Kolejny to założenie ogrodu miododajnego jako miejsca spotkań mieszkańców i sympatyków pszczelarstwa w pasiece edukacyjno-szkoleniowej.

Mamy 3 rodziny pszczele i teraz zapewniamy pszczołom przyjazne, stabilne mieszkanie – czyli kupujemy nowe ule i sprzęt pszczelarski, dbamy o ich wyżywienie – robimy nowe nasadzenia roślin przyjaznych pszczołom.

Aktualnie szukamy partnerów do naszego projektu. Szukamy firm, które pomogą pokryć koszty profesjonalnego prowadzenia pasieki i obsługi uli przez cały rok. W kolejnym etapie planujemy wdrożyć program adopcji pszczół, informacyjną stronę internetową, marzy nam się obserwacja pszczół „na żywo” przez Internet, ścieżkę edukacyjną, warsztaty z pszczelarstwa oraz program edukacyjny dla dzieci i grup zorganizowanych.

POMAGAJ

Fundacja Pociechom prowadzi nieodpłatnie hipoterapię oraz inne formy rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. Jeśli chcesz, aby tak było nadal – pomóż nam! Możesz dokonać jednorazowej wpłaty lub wspierać nas, co miesiąc.
WSPOMÓŻ

Projekty

Przejrzyj projekty aktualnie prowadzone przez naszą Fundację.
PRZEJRZYJ TERAZ
fundacja pociechom wolontariusze

Zapisz się do naszego Newslettera

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach, imprezach organizowanych przez naszą Fundację i innych ciekawych informacjach.
Skip to content