fundacja-pociechom-logo-kolor

+48 537 24 26 28
+48 530 90 80 90
+48 22 870 28 28

wydarzenia@pociechom.org.pl

Wybrzeże Puckie 2, Warszawa

PASIEKA DLA POCIECH

Pszczoły są pożyteczne, ale do tego trzeba dodać: inteligentne i pracowite. Trzeba im pomóc, by przetrwały – bez nich i my zginiemy. Chcemy rozpropagować swoją wiedzę i uczulić na ważną rolę pszczół w ekosystemie. Głównym celem utworzenia pasieki jest stworzenie miejsca przyjaznego pszczołom oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Co niezwykłe – pomimo położenia niemal w centrum miasta Fundację Pociechom otacza dzika przyroda. Rozległy, ponad czterohektarowy teren nad brzegiem Wisły, wśród drzew i łąk sąsiaduje ze Szlakiem Golędzinowskim, będącym celem wycieczek rowerowych i pieszych. Jest to doskonałe miejsce dla pszczół ponieważ mogą u nas bezpiecznie żyć, rozmnażać się i zdobywać pokarm. Do naszej pasieki łatwo jest dojechać nawet komunikacją miejską. Teren jest oddalony od dużych osiedli i dlatego skrzydlaci przyjaciele nie będą uciążliwi dla mieszkańców. Pamiętajmy, że różnorodny i kolorowy świat, który nas otacza, to w dużej mierze ich zasługa.

Głównym celem naszej Pasieki dla Pociech jest edukacja przyrodnicza, ze szczególnym uwzględnieniem roli pszczół, wśród dzieci i młodzieży poprzez warsztaty w placówkach oświatowych oraz w pasiece edukacyjno – szkoleniowej na terenie Fundacji Pociechom. Kolejny to założenie ogrodu miododajnego jako miejsca spotkań mieszkańców i sympatyków pszczelarstwa w pasiece edukacyjno-szkoleniowej.

Mamy 3 rodziny pszczele i teraz zapewniamy pszczołom przyjazne, stabilne mieszkanie – czyli kupujemy nowe ule i sprzęt pszczelarski, dbamy o ich wyżywienie – robimy nowe nasadzenia roślin przyjaznych pszczołom.

Aktualnie szukamy partnerów do naszego projektu. Szukamy firm, które pomogą pokryć koszty profesjonalnego prowadzenia pasieki i obsługi uli przez cały rok. W kolejnym etapie planujemy wdrożyć program adopcji pszczół, informacyjną stronę internetową, marzy nam się obserwacja pszczół „na żywo” przez Internet, ścieżkę edukacyjną, warsztaty z pszczelarstwa oraz program edukacyjny dla dzieci i grup zorganizowanych.

fundacja pociechom wolontariusze

Zapisz się do naszego Newslettera

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach, imprezach organizowanych przez naszą Fundację i innych ciekawych informacjach.
Skip to content