Warsztaty

Zapraszamy grupy zorganizowane, szkoły i przedszkola na nasze warsztaty tematyczne: końskie, przyrodnicze, ptasie, wiklinowe, ekologiczne, recyklingowe, a teraz także pszczele.

Warsztaty trwają ok 2 godzin, maksymalna ilość dzieci w grupie to 15-20-cioro. Ceny warsztatów rozpoczynają się już od 30 zł za dziecko.

Oferujemy również przyjazd i zorganizowanie warsztatów na miejscu u Państwa. Możemy przyjechać z naszymi końmi i przeprowadzić zajęcia edukacyjne, albo zaaranżować wspólnie ogródek i poznać tajniki wikliny. Oferujemy także tematy spotkań związane z najważniejszymi wydarzeniami w roku kalendarzowym: poznamy Babcie i Dziadków z całego świata, zrobimy Marzannę i nietypowe pisanki, przygotujemy prezenty dla mamy i taty oraz wiele, wiele innych.

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i wspólnie ustalimy zakres tematów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach dla dzieci i młodzieży. Zajęcia organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.

„Tropem ptaków nad Wisłą’’

Podczas zajęć ornitologicznych omawiamy m.in. pojęcie ochrony czynnej i biernej, sposoby ochrony przyrody w Polsce, powstanie Czerwonej Księgi Natura 2000. Poznajemy gatunki ptaków chronione w Dolinie Środkowej Wisły. Omawiamy mądre, odpowiedzialne sposoby pomagania ptakom latem i zimą.

„Spotkanie z pszczołą”

Uczniowie dowiadują się jak powstaje miód, dlaczego jest taki słodki, dlaczego smakuje różnie oraz poznają rolę pszczół w przyrodzie. Zdobywają wiedzę na temat zagrożeń dla rozpylaczy oraz tego jak możemy je chronić. Dzieci oglądają pokazowy ul, strój oraz akcesoria niezbędne w codziennej pracy bartnika.

„O czym szumią wierzby”

Dzieci zdobywają wiedzę na temat tego czym jest plecionkarstwo, kiedy i gdzie powstało. Poznają materiały jakim są wiklina, słoma, brzoza, trzcina. Maja możliwość poznania ich wszechstronnego zastosowania w gospodarstwie domowym, ogrodnictwie, budownictwie.

„Warsztaty w siodle”

Zajęcia obejmują spotkanie z końmi pod opieką instruktora, zwiedzanie stajni, pogawędkę o jeździectwie, czyszczenie koni, pomoc w ich siodłaniu. Dla chętnych przejażdżka na końskim grzbiecie.

„Śmieć to nie śmieć”

Podczas spaceru po naszej ścieżce eko, dzieci poznają pojęcie ekologii, podstawowe symbole ekologiczne, dowiedzą się czym jest recykling .Zapoznamy uczestników z zasadami ekologii w codziennym życiu począwszy od dbania o najbliższe środowisko po troskę o stan planety i jej naturalne zasoby.

,,Spacer z Alpaką’’

Nasi najnowsi podopieczni to alpaki .Zapraszamy na warsztaty z tymi uroczymi zwierzętami w programie warsztatów pogawędka o alpakach , karmienie zwierząt , spacer z alpaką. Każde zajęcia kończymy wykonaniem prac plastycznych. Prace związane są ściśle z tematem warsztatów a technika ich wykonania oraz stopień trudności jest dostosowany do grupy wiekowej podopiecznych.

Koszt warsztatów:
– konikowe, alpaki i pszczelarskie 45zł/os.
– pozostałe 35 zł/os.

Na terenie stadniny mamy możliwość zorganizowania ogniska.

warsztaty z dziećmi fundacja
smiec to nie smiec pociechom
malowanie fundacja pociechom
konie fundacja pociechom
alpaki warsztaty fundacja pociechom

POMAGAJ

Fundacja Pociechom prowadzi nieodpłatnie hipoterapię oraz inne formy rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci. Jeśli chcesz, aby tak było nadal – pomóż nam! Możesz dokonać jednorazowej wpłaty lub wspierać nas, co miesiąc.
WSPOMÓŻ

Projekty

Przejrzyj projekty aktualnie prowadzone przez naszą Fundację.
PRZEJRZYJ TERAZ
fundacja pociechom wolontariusze

Zapisz się do naszego Newslettera

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach, imprezach organizowanych przez naszą Fundację i innych ciekawych informacjach.
Skip to content