fundacja-pociechom-logo-kolor

+48 537 24 26 28
+48 530 90 80 90
+48 22 870 28 28

wydarzenia@pociechom.org.pl

Wybrzeże Puckie 2, Warszawa

JAK POMAGAMY

Głównym celem naszej Fundacji jest pomoc dzieciom z niepełnosprawnościami ruchowymi i umysłowymi.

Rozszerzamy nasza ofertę i staramy się wprowadzać nowości, które służą dzieciom. Naszą najnowszą formą rehabilitacji jest alpakoterapia.

REHABILITACJA

Organizujemy rehabilitację dla dzieci i młodzieży cierpiących na wrodzone i pourazowe wady narządów ruchu, narządów wewnętrznych i choroby psychiczne. Pomagamy nie tylko w procesie rehabilitacji, ale angażujemy się w finansowanie i organizowanie zakupu leków i sprzętu potrzebnego w rehabilitacji. Każdego roku przeprowadzamy od 8 000 do 10 000 zajęć rehabilitacyjnych.

ALPAKOTERAPIA

Alpakoterapia, czyli terapia z alpakami to dziedzina zooterapii. Terapia polega na współpracy terapeuty i pacjenta z alpakami, które w pozytywny sposób motywują do działania, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej oraz poprawę samopoczucia pacjenta. Alpakoterapię stosuje się w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, jako metodę wspomagającą procesy terapeutyczne. Kontakt z alpakami w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci.

HIPOTERAPIA

Hipoterapia przyczynia się do podniesienia sprawności osób z niepełnosprawnością i lepszego funkcjonowania w życiu codziennym, zarówno tych niepełnosprawnych ruchowo, psychicznie jak i umysłowo. Przekazywanie wzorca chodu jest najbardziej unikatowym celem hipoterapii – ruch całego organizmu pacjenta jest odnośnikiem ruchu prawidłowego chodu człowieka.

PASIEKA DLA POCIECH

Pszczoły są pożyteczne, ale do tego trzeba dodać: inteligentne i pracowite. Trzeba im pomóc, by przetrwały – bez nich i my zginiemy. Chcemy rozpropagować swoją wiedzę i uczulić na ważną rolę pszczół w ekosystemie. Głównym celem utworzenia pasieki jest stworzenie miejsca przyjaznego pszczołom oraz prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Mamy 3 rodziny pszczele i teraz zapewniamy pszczołom przyjazne, stabilne mieszkanie.

Zostań wolontariuszem!

Działania naszej Fundacji i Stajni nie byłyby możliwe bez pracy wolontariuszy. To oni pomagają w opiece nad końmi, wspierają instruktorów, dbają o porządek w stajni, są przy wszelkich wydarzeniach począwszy od wycieczek szkolnych aż po cykliczne imprezy.
Skip to content